Technológie adidas

 

Technológie adidas ®

Adidas vyvíja rôzne technológie, aby zvyšoval komfort a výkonnosť tak profesionálnych športovcov, ako aj bežných ľudí, ktorí majú chuť trocha si zašportovať, alebo sa len tak prejsť, či zabávať sa. Adidas používa tieto technológie tak pri produktoch na šport - Adidas performance, ako aj na každodenný život - Originals. S produktami Adidas tak získate popri originálnom dizajne a nadštandardnom pohodlí aj výhody, ktoré zabezpečujú práve tieto technológie.

 

3D stabilizátor

 • 3D stabilizátory na vonkajšej strane podošvy podporujú všetky bočné pohyby a zlepšujú stabilitu celej obuvi počas športového výkonu.

 

A.d.s.

 • Integrovaný systém, do ktorého sú zapojené všetky časti obuvi: zvršok, horná podošva, medzipodošva a podrážka. Všetky tieto komponenty spoločne zaisťujú rýchly odvod vody von z obuvi, a vďaka tomu udržiavajú nohu stále v suchu a komfortu. Voda nie je absorbovaná do obuvi, čo znamená, že si obuv udržuje konštantné vlastnosti vo vode i mimo nej 

 

Adipower Predator technológie

 • Spoznajte technológie ako PoverSpine®, predator® alebo X Traxion, vďaka ktorým sú kopačky adidas adipower Predator tými najpresnejšími Predator kopačkami ktoré kedy vznikli.

 

AdiPRENE®

 • Materiál, ktorý skvelo tlmí nárazy. V obuvi adidas sa používa v oblasti päty. Má dlhodobé tlmiace vlastnosti a zvyšuje pohodlie.

 

AdiPRENE® +

 • AdiPRENE® + je ľahký, dokonale pružný a citlivý materiál, ktorý sa v obuvi adidas používa v oblasti špičky. Podporuje odrazovú fázu a dodáva pocit dynamickosti.

 

AdiWEAR®

 • AdiWEAR® je mimoriadne odolná guma, ktorá nezanecháva šmuhy. Používa sa na vysoko exponovaných miestach podošvy športových topánok adidas, aby sa zabránilo ich predčasnému opotrebeniu.

 

AdiTUFF TM

 • Ak športovec pri pohybe tiahne špičku chodidla po zemi (napr. pri tenise), veľmi túto časť zaťažuje. Preto je potrebné ju chrániť. Materiál adiTUFFTM je odolný proti opotrebeniu a používa sa práve na špičku obuvi, alebo na strednú časť zvršku špičky, aby sa zabránilo ich nadmernému opotrebeniu.

 

Agion

 • Antibakteriálna vrstva, ktorá zabraňuje vzniku a množeniu baktérií Agion výrazne predľží životnosť produktu a zabraňuje vzniku baktérií v dô̊sledku tvorenia potu. Je používaná ako antibakteriálny prostriedok pre zamedzenie rastu baktérií a pliesni vo vnútri obuvi.

 

ALLES KLAR

 • Technológia "ALLES KLAR" predstavuje nový element v oblasti päty. Tento priehľadný, veľmi ľahký materiál ponúka veľký komfort a stabilitu v zadnej časti obuvi a umožňuje rýchlo meniť smer pohybu počas športovania. Nový ľahký priesvitný materiál, používaný napríklad vo futbalových topánkach F50 TUNIT poskytuje dokonalé pohodlie a zároveň Vám spevní zadnú čast nohy, čo sa hodí pri uskutočňovaní rýchlych obratov a kľučiek pri futbale.

 

ClimaCool® - OBUV

 • ClimaCool® odvetráva celé chodidlo a zaisťuje tak väčší komfort. Pri športe odvádza z topánok teplo a pot, čím nohu dostatočne ochladzuje – podstatne lepšie, než bežná športová obuv.

 

ClimaCool® - OBLEČENIE

 • ClimaCool® je navrhovaný tak, aby reguloval telesnú teplotu športovca lepšie ako ktorýkoľvek iný samostatný, alebo konkurenčný materiál. Vďaka kombinácii materiálov regulujúcich teplo a vlhko, vetracích kanálikov a trojrozmerných látok, ktoré umožňujú vzduchu cirkulovať priamo pri Vašej pokožke, odvádza oblečenie ClimaCool® teplo a pot preč z Vášho tela. Ak už budú okolité podmienky akékoľvek, budete pri športe pociťovať príjemný chlad. Odporúčame hlavne v letných mesiacoch.

 

ClimaLite®

 • ClimaLite® je súčasťou technológie Clima365™, pri ktorej využívaním mapovania tela, dizajnéri sú schopní zostrojiť výhody presne tam, kde ich telo najviac potrebuje a poskytuje optimalizáciu teploty. ClimaLite® je zodpovedná za rýchle sušenie, preto sťahuje pot z pokožky na vonkajší povrch látky pre rýchle odparovanie, zlepšuje prirodzenú telesnú reguláciu. Svoj výkon dosahuje pomocou viacerých možností. ClimaLite® je materiál pre optimálnu reguláciu vlhkosti, ktorý sa skladá zo 100% syntetických funkčných vlákien. Cieľom je viazať tekutinu, ktorú telo vylučuje v podobe potu a čo najrýchlejšie ju odvádzať von. Aby tento proces mohol hladko fungovať, musí sa textília prvej vrstvy nosiť tak, aby tesne priliehala k telu.

 

ClimaProof®

 • Ľahká priedušná membrána, ktorá obopína nohu a súčasne ju chráni pred vplyvmi vetra, dažďa a snehu. Zároveň odvádza teplo a umožňuje potu, aby sa odparoval. ClimaProof® udržuje nohy v teple, suchu a pohodlí. Blato, sneh, ľad a dážď nemajú vďaka ochranným prvkom obuvi ClimaProof® na Váš tréning žiadny vplyv.

 

ForMotionTM - OBUV

 • Technológia ForMotionTM zaisťuje nohe hladký došľap Navyše ešte až o 40 % zníži pravdepodobnosť zranenia členka pri behu. Čo je však najdôležitejšie, je to, že táto technológia zodpovedá potrebám všetkých typov bežcov, a preto sa využíva v najrôznejších druhoch bežeckej obuvi.

 

ForMotionTM - OBLEČENIE

 • FormotionTM, novo vyvinutá pokroková technológia, vytvorená firmou adidas, podporuje atlétov svalový systém a zároveň mu pomáha k udržaniu správneho postavenia tela počas výkonu. Zvyšuje komfort a výkon vďaka kombinácii niekoľkých rôznych použitých materiálov a kombináciou ich rôznych vlastností. Všetky FormotionTM kusy oblečení sú dopredu vytvarované, a podporujú tak koncept optimálneho umiestnenia švov pre väčšie pohodlie a komfort pri používaní počas športových aktivít.

 

GeoFIT TM

GeoFIT TM sú výstelky okolo Achillovej šľachy a okolo päty, prispôsobené anatómie nohy. Pevne obopínajú pätu a Achillovu šľachu a kopírujú tvar nohy. Vďaka tomu cítite, ako Vám obuv pevne sedí, a cítite sa pohodlnejšie, bezpečnejšie a stabilnejšie.

 

GORE-TEX®

 • Membrána GORE-TEX® obsahuje viac než 1,4 miliardy mikroskopických pórov na cm2. Tieto póry sú 20 000-krát menšie než kvapôčka vody, ale 700-krát väčšie než molekula vodnej pary. Preto membrána GORE-TEX® neprepúšťa vlhkosť z vonkajšieho prostredia, a pritom výborne odvádza telesný pot. Vaše nohy zostanú v pohodlí za každého počasia, dokonca aj pri namáhavej fyzickej aktivite.

 

Blown rubber

 • Blown rubber (fúkaná guma) je mäkký typ gumy, ktorá zaručuje ľahšiu, pružnejšiu a lepšie tlmenú chôdzu. Používa sa väčšinou v prednej časti podrážky bežeckých topánok.

 

Mountain grip

 • Stabilita, trvácnosť a uchopenie (grip) vytvorené pre technicky náročný terén. Tuhá, veľmi odolná gumová platforma v pätovej a prednej časti nohy zaručuje stabilnú trakciu - priľnavosť pri vysokom zaťažení. Hlboké, viacero smermi vedené drážky, vytvorené z oderu odolnej gumy, dokonale priľnú k technicky náročným terénom; zároveň odpudzujú blato, a zaručujú tak obuvi výborné uchopenie (grip). Zlomová zóna v pätovej časti podrážky zaisťuje lepšiu funkčnosť obuvi pri zostupoch.

 

Non-marking

 • Športy prevádzkované v halách vyžadujú pohyby zo strany na stranu, ako aj do pred a vzad. Halové gumové podrážky umožňujú rýchle reakcie, skoky, šprinty ako aj bočné pohyby. Materiály tý̌chto podošiev sú vo všetkých prípadoch „non-marking“ – tj. nezanechávajú na podlahe šmuhy ani iné stopy; zároveň zaručujú vynikajúcu trvácnosť.

 

Noseam

 • Zvršok topánky nie je zošitý, ale odliaty, takže neobsahuje žiadne švy. Topánky sú vďaka tomu ľahšie a pohodlnejšie. Znížený počet švov, či dokonca ich celková absencia pridáva bežeckým topánkam na pohodlnosti a zároveň znižuje možnosť vzniku odrenín, alebo iného podráždenia kože.

 

P.t.p.p.

 • Špeciálny dopadový plát je zabudovaný do konštrukcie medzipodošvy a podošvy, a plní tak funkciu ochrany proti nebezpečenstvu, ako sú napr. ostré kamene. Zvýšená trakcie a stabilita obuvi je vo všetkých terénnych podmienkach. Stabilizácia prednej časti nohy, znamenajúca lepšiu trakciu a podpornú funkciu obuvi. 

 

Pro-moderator TM

 • Pro-moderatorTM je veľmi ľahký ochranný a oporný systém umiestnený na vnútornej strane medzipodošvy u niektorých modelov bežeckých topánok, vďaka ktorému sa noha pri došľapu nevtláča príliš dovnútra. Tým sa znižuje riziko recidívy zraneniam spôsobených pri behaní. Ak hľadáte stabilnú a zároveň ľahkú bežeckú obuv, práve tie vybavené technológiou pro-moderatorTM sú pre Vás ideálnou voľbou.

 

POWER PULSE

 • POWER PULSE technológia dodá tvojej strele silu a dynamiku. Wolfrámový prášok v špeciálnych POWER PULSE elementoch sa v čase kopu presýpa smerom ku špičke, čím posúva celé ťažisko bližšie k lopte.

 

POWERSPINE

 • POWERSPINE technológia je inšpirovaná technológiou FINGERSAVE používanou v brankárskych rukaviciach. Predator PowerSpine minimalizuje stratu energie počas kopu a redukuje „prehnutie” v členkovej časti nohy. Touto cestou je energia priamo vložená do strely a zväčšuje tak silu odkopov. Všetká sila je použitá správnym smerom a zabraňuje zraneniu priehlavku pri silných strelách. Dobrá ohybnosť na druhú stranu PowerSpinu zlepšuje správny ohyb prednej časti chodidla, čo prispieva k prirodzenému pohybu hráča.

 

POWER SWERVE

 • Do prednej vrchnej časti obuvi boli zabudované nízkoprofilové prvky Predator®, ktoré umožňujú prudšie strely. Vďaka prvkom Predator® umiestneným na vnútornej strane obuvi pritom stále môžete mať každú prihrávku či strelu pod kontrolou, prípadne im dať tú správnu faloš. Táto technológia umožnila topánkam Predator stať sa na viac ako desať rokov najlepšími kopačkami na svete.

 

Quickstrike

 • Podrážky quickstrike sa skladajú z viacerých jednotlivých prvkov, ktoré pokrývajú spodnú stranu obuvi. Vďaka tomu vznikne podrážka, ktorá v sebe spojuje extrémnu odolnosť proti oderu, minimálnu hmotnosť, vysokú pružnosť športovej obuvi a optimálnu priľnavosť.

 

Speed grip

 • Súťažmi overené uchopenie (grip), zaručujúce rýchlosť a vrtkosť v náročných terénoch. Podrážka s lineárne vedeným vzorkovaním je z vysoko oderu odolnej zmesi, ktorá bola navrhovaná pre maximalizovanie predozadných pohybových síl. Viacero smermi orientované drážky v podrážke obuvi spôsobujú, že sa obuv zahryzne do rozvoľnených vertikálnych terénov, a zaručuje Vám tak vyššiu rýchlosť pri výstupoch. Zlomová zóna v pätovej časti podrážky zaisťuje lepšiu funkčnosť obuvi pri zostupoch.

 

SPRINT SKIN

 • Nový revolučný jednovrstvový materiál (nazývaný SPRINT SKIN) nepotrebuje navyše žiadnu penu, alebo výstelku, a robí tak celú obuv ľahšou a mäkšou, ako sú klasické syntetické kopačky. Tenká a mäkká PU syntetika z mikrovlákien je ľahká, flexibilná. Vďaka tomu bude mať hráč výborný kontakt s loptou. Nová 3D grafika zaisťuje aj lepší kontakt s loptou v oblasti kopú a ladí s krytom šnúrok, ktorý zaisťuje hladký povrch pre lepší kontakt s loptou a ľahké zaväzovanie Tepelne spojený kryt šnúrok tvorí hladkú a čistú plochu kontaktu s loptou, vďaka čomu hráč strieľa a prihráva s väčšou presnosťou.

 

TECHFITTM

 • Výrobky adidas TECHFITTM zlepšujú pohyby a rovnováhu Vášho tela a zvyšujú výkon. Tento veľmi tesne priliehajúci a kompresný materiál zaisťuje lepšiu stabilitu a držanie tela, kým bezšvová konštrukcia zabraňuje podráždeniu kože a poskytuje vä̌čšie pohodlie. Zabudované klimatické vložky odvádzajú pot z kože, vďaka čomu zostávate dlhšiu dobu v suchu a nie je Vám teplo (neprehrievate sa).

 

Torsion® System

 • Torsion® System Vám pri športe neustále stabilizuje strednú časť nôh a zlepšuje tak ich spevnenie. Vďaka tomu obuv na nohe lepšie sedí a Vy môžete lepšie ovládať svoje pohyby. Tento systém plní funkciu podpory klenby a umožňuje Vám sa čo najlepšie prispôsobiť povrchu, po ktorom práve bežíte, prípadne na ktorom práve hrajete. Pri došľapu sa budete cítiť prirodzenejšie – bez ohľadu na to, či ste bežec, alebo tenista či robíte iný šport.

 

Traxion®

Design podošvy s klinmi, ktorý maximalizuje záber do všetkých smerov, bez toho, že by bol na nohu niekde vyvíjaný príliš veľký tlak. Využíva sa predovšetkým u kopačiek, ale prináša výhody tiež u obuvi určenej pre iné športy (napr. beh v prírode), pri ktorých je potrebné, aby obuv umožňovala maximálny záber aj na klzkom povrchu. Futbal sa hrá na rozličných typoch povrchov a adidas na túto skutočnosť reaguje ponukou rôznych designov podrážky Traxion®, vhodných pre najrôznejšie povrchy.

 

Water grip

 • Vynikajúco navrhnuté drážkovanie dezénu podrážky zaručuje stabilný záber pri styku s povrchom. Technológia udržuje nohy suché a vetrané.V pätovej časti obuvi sa nachádza šmyku odolná zlomová zóna. 

 

FUTBAL

 

SG -  (soft ground = mä̌kký povrch) optimálny záber na mäkkom a veľmi mäkkom povrchu

 

FG -  (firm ground = pevný povrch) poskytuje perfektný záber na tvrdom i mäkšom povrchu a prírodnej tráve, univerzálne použitie

 

HG - (hard ground = tvrdý povrch) zaručuje komfort, tlmenie a odolnosť voči oderu, pre suchý a veľmi tvrdý povrch či škváru

 

AG - (artificial grass = umelá tráva) zosilnená konštrukcia kopačiek pre vyššiu odolnosť na náročnom povrchu umelej trávy a iné rozmiestnenie kolíkov pre lepší záber.

 

TF - (turf = umelý povrch) tvrdý trávnatý a umelý povrch, škvára

 

IN - (indoor = sálový povrch) zaručuje priľnavosť a stabilitu za všetkých podmienok

 

ClimaProof®

 • ClimaProof® funguje ako bariéra na zamedzenie prestupu zrážok cez materiál, ale súčasne umožňuje prestup tepla a odparovanie potu von od tela. ClimaProof® Wind je najpriedušnejšia, ľahká štruktúra, ktorej úroveň ochrany je nastavená k používaniu pre častý pohyb. Je to ideálny materiál pre popoludňajší beh v chladných, vlhkých podmienkach. Udržuje Vás v teple, pretože zamedzuje stratám tepla, ktoré by se inak uvolňovalo kvôli vetru prúdiacim okolo tela (tomu je prístup zamedzený), a zároveň materiál umožňuje odparenie maximálneho množstva potu, a tým i jeho odvod preč od povrchu tela.

 

ClimaWarm®

 • Ľahká, priedušná izolácia, ktorá Vám zaisťuje pocit sucha a komfortu pri používaní v zimných poveternostných podmienkach, vytvorená pomocou husto tkaných syntetických vlákien, alebo pomocou mikrokomôrok, udržujúcich teplo z ľudského tela blízko povrchu jeho pokožky. Tieto vlákna sú tkané dostatočne husto, aby zadržali teplo uvoľňujúce sa zo vzduchu ohriateho ľudským telom, ale zároveň sú od seba dostatočně vzdialené, a umožňujú tak jednoduché a rýchle odparenie potu.

 

ClimaLite®

 • ClimaLite® je materiál pre optimálnu reguláciu vlhkosti. Skladá sa zo 100% syntetických funkčných vlákien. Cieľom je viazať tekutinu, ktorú telo vylučuje v podobe potu a čo najrýchlejšie ju odvádzať von. Aby tento proces mohol hladko fungovať, musí sa textília prvej vrstvy nosiť tak, aby tesne priliehala k telu.

 

GORE-TEX®

 • Membrána GORE-TEX® je mikroporézna vrstva, ktorá sa umiesťňuje medzi vonkajšou textíliou a podšívkou. Jej póry sú 20 000-krát menšie než kvapôčka vody, ale 700-krát vä̌čšie než molekula vodnej pary. Dokonale Vás chráni proti dažďu a vetru, a pritom účinne odvádza pot. Odevy GORE-TEX® sú trvale nepremokavé a vetruvzdorné, a to i v extrémne vlhkom počasí pri najnáročnejšom používaní.

 

WINDSTOPPERTM

 • Membrána WINDSTOPPERTM je ultratenká a vetruvzdorná ochranná vrstva, vyrobená z univerzálneho polymeru PTFE (polytetrafluorethylen). Ten je upravený tak, aby vytváral mikroporéznu štruktúru. Mikropóry sú 900-krát väčšie ako molekula vodnej pary, takže umožňujú ľahké odvádzanie potu. To znamená, že membrána WINDSTOPPERTM dodáva akejkoľvek textílie úplnú vetruvzdornosť, bez toho, že by pritom obmedzovala jej pôvodnú priedušnosť či zvyšovala hmotnosť.

 

Clima365

 • Clima365 je technologická platforma s niekoľkými hlavnými funkciami. Cieľom je ideálne vybavenie športovca optimálnymi výrobkami pre akúkoľvek klímu po 365 dní v roku – od extrémneho chladu až po horúce počasie. Bez ohľadu na klimatické podmienky si športovec vďaka koncepcii Clima365 môže zostaviť perfektnú kombináciu oblečenia, aby mohol podávať maximálne výkony a cítiť sa pritom dobre. Platforma Clima365 je založená na princípe Clima-Concept, ako je na meraní Body Mapping. Princíp vrstvenia (hovorovo nazývaný aj ako princíp cibuľa) zaručuje zachovanie funkčnosti jednotlivých textilných vrstiev (priedušnosť, regulácia vlhkosti, ventilácia, izolácia) vo vzťahu k ostatným vrstvám.

 

BOUNCE ™

 • Jednotlivé prvky technológia BOUNCE ™, ktoré sú umiestnené v medzipodrážke, sa dobre dopĺňajú a spoločne zabezpečujú hladký a istý beh. Na rozdiel od tradičných penových hmôt používaných v medzipodrážke sa tlmiace prvky BOUNCE ™ po celú dobu užívania obuvi neopotrebujú, pretože sú vyrábané z vysoko trvanlivého TPU (termoplastického polyuretánu). Tieto elastické prvky umiestnené v medzipodrážke sa napínajú a zase zmršťujú, čím dodávajú viac energie každému vášmu kroku. Naviac ešte technológia BOUNCE ™ vďaka špeciálnej silnej vložke stlmí u každého kroku došľap, a dodá vám tak väčšie pohodlie.

AIR MESH

 • AIR MESH je vysoko priedušný typ zvršku, ktorý je špeciálne navrhnutý tak, aby umožňoval maximálnu ventiláciu. Jeho kľúčovou schopnosťou je udržanie optimálnej klímy v obuvi aj behom teplých letných dní, čo pri behu zvyšuje komfort a tým aj výkonnosť – zaistenie optimálnej klímy v obuvi – maximálny komfort chodidla 

 ClimaChill™

 •  ClimaChill je najmodernejšia technológia zaisťujúca maximálnu priedušnosť, ventiláciu, odvodu potu a tiež dosahuje maximálny chladivého efektu. Nič lepšie v aktívnom chladení nenájdete.

  INFINITEX™

 • Plavky adidas s technológiou INFINITEX sú opatrené jedinečnou technológiou, ktorá ochráni vlákna vašich plaviek pred nežiaducimi účinkami chlóru. Voda vnútorných i vonkajších bazénov obsahuje chlór, ktorý môže vlákna plaviek trvale poškodiť, plavky tak strácajú potrebnú elasticitu aj tvar. Plavky adidas s technológiou INFINITEX umožní i dlhší pobyt vo chlórové vode bez hrozby poškodenia, čím poskytuje plavkám dlhšiu životnosť. V plaveckých bazénoch si teraz môžete užívať relaxácie aj športu oveľa dlhšie.

   Boost™

 • Revolučná technológia odpruženia bežeckej obuvi adidas, vďaka ktorej poskytujú topánky najväčšiu energetickú návratnosť. Jedinečná bunková štruktúra podrážky BOOST zaručuje vďaka tisícom energetických kapsúl z termoplastického materiálu dokonalý bežecký zážitok. Pri došliapnutí sa kapsule stlačí a pri odraze vráti stlačenú energiu. Dopadová energia je tak naplno využitá a zaručuje rýchlejší aj dlhší beh. Revolučný materiál energiu skladuje a potom ju maximálne využije na odpruženie.